• pt.. sie 12th, 2022

Domki nad morzem dla rodziny z dziećmi

gru 13, 2021

Nadmorskie miejscowości od lat cieszą się dużą popularnością wśród przyjezdnych. Jest to kierunek wyjątkowo chętnie wybierany zwłaszcza latem zarówno przez seniorów, grupy znajomych, jak i rodziny z dziećmi. Ta ostatnia grupa szczególnie  potrzebuje przytulnych noclegów z różnymi udogodnieniami. Najchętniej poszukiwana forma noclegu przez rodziny z dziećmi to przede wszystkim domki letniskowe. Teren wokół takich domków musi być zadbany i w posiadający dodatkowe udogodnienia jak np. place zabaw czy boiska do gry w piłkę. Z tego powodu szukając najlepszj kwatery na wakacje szczególnie z dziećmi, warto zarezerwować komfortowe domki umiejscowione na pięknym terenie. Przez to zarówno najmłodsi jak i rodzice będą mieli szansę na relaks, a przecież po to są wakacje! Co należy wziąć pod uwagę szukając komfortowych domków wakacyjnych dla rodzin z dziećmi? Lepsze będą domki całoroczne, czy letniskowe? Jakie wyposażenie tego typu obiektów jest istotne w przypadku rodzinnych wakacji?

Jakie wyposażenie powinny mieć domki na rodzinny wyjazd nad morze?

Wyjazd nad morze z dziećmi jest niemałym wyzwaniem organizacyjnym, szczególnie kiedy rodzice również pragnęliby wypocząć. Co wziąć pod uwagę szukając luksusowych domków w nadmorskich miejscowościach? Trzeba przyjrzeć się wnętrzu domków, a w szczególności wyposażeniu, które ułatwia codzienne funkcjonowanie z dzieckiem jak np. wanienka do kąpieli, łóżeczko turystyczne, czy krzesełko do karmienia. Pomieszczenia w wakacyjnych domkach powinny być tak rozmieszczone, aby zapewniały minimum prywatności jego mieszkańcom. Należy szukać dwukondygnacyjnych, w których na parterze są salon i kuchnia, a na wyższej kondygnacji sypialnie. Dzięki temu rodziny mogą dzień spędzać na dole, a na wypoczynek nocny udawać się na górę. Istotnym elementem jest również wyposażenie kuchni. Powinny się w niej znajdować takie przybory jak garnki, naczynia i sztućce. Nie może również zabraknąć lodówko – zamrażarki, płyty indukcyjnej czy ekspresu do kawy. Z pewnością bardzo potrzebne są meble na ubrania czyli różnego rodzaju szafy, komody, szafki nocne. W domkach dla rodzin z dziećmi na pewno nie może brakować łazienki wyposażonej w prysznic, wc, umywalkę. Potrzebnym wyposażeniem zwłaszcza przy małych dzieciach jest na pewno pralka. Zazwyczaj takie domki są budowane dla 4 lub 6 osób, ale nad morzem znajdują się również domki 8 – osobowe, które będą dobrym rozwiązaniem dla większych rodzin, lub rodzin wyjeżdżających razem z przyjaciółmi.

Idealna lokalizacja domków dla rodzin z dziećmi

Poszukując noclegu na rodzinny wypoczynek należy wziąć pod uwagę również lokalizację ośrodka. Wyjeżdżając się na wakacje z małymi dziećmi istotne jest, aby znajdował się on blisko plaży, a także niedaleko od sklepów czy atrakcji turystycznych. Dużo ośrodków z luksusowymi domkami ma takie właśnie położenie, ale należy się liczyć również ze znacznie wyższą ceną za nocleg. Niewątpliwie idealnym położeniem będzie również bliskość natury – lasów i łąk. Bez wątpienia rodziny z dziećmi powinny unikać miejscowości tłumnie odwiedznych przez turystów, gdyż w takim miejscu trudno jest zorganizować bezpieczne atrakcje dla najmłodszych. Bez wątpienia ośrodek musi być położony w bezpiecznym miejscu – niezbyt tłocznym, ale także nie w miejscach odludnych. Dlatego pośród rodzin sporą popularnością cieszą się niewielkie nadbałtyckie miejscowości takie jak Sarbinowo czy Pobierowo.  

Co powinno znajdować się w idealnym ośrodku dla rodzin z dziećmi? 

Niewątpliwie niezwykle ważną kwestią jest to, żeby taki ośrodek z domkami dla rodzin z dziećmi był odpowiednio ogrodzony. Zagwarantuje to bezpieczeństwo, a równocześnie swobodę dla dzieci. Rodzice będą mogli bezstresowo wypocząć na tarasie przy kawie, a dzieci bez problemu biegać po ogrodzonym ośrodku. Warto, aby na terenie obiektu znajdował się również plac zabaw z domkiem, zjeżdżalnią huśtawkami, piaskownicą oraz innymi udogodnieniami dla najmłodszych. Najlepsze ośrodki mają wydzieloną część przestrzeni dla osób aktywnych, gdzie wybudowane są boiska do gry, a dla ceniących ciszę i spokój jest miejsce do wypoczynku jak np. altana. Trzeba pamiętać również o parkingu dla gości. W niektórych biektach są miejsca parkingowe przypisane do każdego domku, co gwarantuje, że nie będzie kłopotu z parkowaniem. W nadmorskich miejscowościach bardzo popularne stały się fińskie luksusowe domki nad morzem wyposażone w całoroczne ogrzewanie. Dzięki temu można tam przyjeżdżać nawet późną jesienią. W sezonie letnim z kolei wytchnienie od upałów daje klimatyzacja, zainstalowana w każdym domku. Są to udogodnienia bardzo doceniane przez rodziny z dziećmi. Wyjeżdżając na wakacje w takie miejsca w zasadzie nie trzeba się o nic troszczyć, jedynie dobrze bawić i wypoczywać. Jest to zwłaszcza bardzo ważne w przypadku urlopu z dziećmi, z tego powodu należy z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować wybrane miejsce. Miejscowości nadmorskie są wyjątkowo oblegane przez turystów w okresie letnim. Trzeba wziąć to pod uwagę, żeby mieć gwarancję, że w ostatniej chwili nie zabraknie miejsc nolegowych. Wyjazd nad morze bez zarezerwowanego odpowiednio wcześniej miejsca nie jest rozsądny, zwłaszcza podróżując z dziećmi. Takie ośrodki przyjmują rezerwację już z kilka miesięcy wcześniej.