• pt.. sie 12th, 2022

Jak zorganizować duchową podróż do Indii?

sty 22, 2022

Indie są fascynującym krajem położonym na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są popularnym kierunkiem egzotycznych podróży. Ludzie wybierający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw delektują się egzotyczną przyrodą, smaczną aromatyczną kuchnią, oraz niezwykłymi starożytnymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem bardzo chętnie odwiedzane przez osoby szukające wytchnienia od życia codziennego czy gnębiącymi ich problemami. Można uznać, że Indie są doskonałym miejscem dla osób szukających duchowego spokoju. Mieszkańcy są niezwykle otwarci, gościnni i zawsze uśmiechnięci. Piękne starożytne świątynie, czy odbywanie medytacji w niezwykłych miejscach, pozwoli osiągnąć spokój ducha i nabrać sił do codzienności. Które miejsca należy odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Podróż duchowa do Indii – starodawne świątynie

Indyjskie świątynie mają wyjątkowy charakter, a zarazem otoczone są aurą tajemnicy. Dlatego nie należy ich pomijać organizując wyjazd duchowy do Indii. Zazwyczaj wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się głównie na dużych miastach i najpopularniejszych zabytkach, jednakże Indie oferują o wiele więcej! Monumentalne budowle zapierające dech w piersiach w zestawieniu z bujną naturą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Z pewnością planując wyjazd duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, a inaczej mówiąc Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to budowla wpisana na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to punkt docelowy wielu pielgrzymów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto odbyć tam medytację. Świątynie znajdujące się  w Indiach wybudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dzięki temu samo odwiedzenie tych miejsc przepełnia ludzi uzdrawiającą energią.  

Egzotyczne plaże Indii – duchowa wyprawa

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Należy udać się zwłaszcza dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i skorzystać z relaksujących kąpieli morskich. Wysoki poziom zasolenia wody pozwoli pozbyć się negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można , które zrobione są przez specjalistów w odpowiednio do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju warto odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Mieszkańcy Indii wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii trzeba skorzystać z sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej styczności, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Tego typu sesje pozwolą zrozumieć przyczyny zaburzeń zdrowotnych, czy zagrożeń jakie wynikają z dzisiejszego sposobu życia. Joga wyjątkowo pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, więzadła a także umożliwia zachować wewnętrzną tak trudną do osiągnięcia w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach warto również odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia przynosi ona wiele pozytywnych korzyści takich jak relaks, poprawa snu, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest uwolnienie się od negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Duchowa wyprawa do Indii – czy warto?

Niewątpliwie taka typu wyprawa znacznie różni się od tych oferowanych przez typowe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na przekonania religijne czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który zachował tradycję duchowości. Trasa takiej podróży powinna być dobrze przemyślana i zorganizowana, aby móc odwiedzić wszystkie ważne duchowo miejsca. Indie to kontakt z zachwycającą przyrodą, to miejsce wspaniałych krajobrazów oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.