• pt.. sie 12th, 2022

Rzucić wszystko i wyjechać…na biwak

cze 13, 2022

Lato to okres aktywności w plenerze. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy znajomymi lepiej smakują w słońcu. Jest to również okres wakacyjny. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola biwakowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia sielskiego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Bliskość natury

Z pełnym przekonaniem biwak, szczególnie w gronie najbliższych jest świetną przygodą. W rzeczywistości gdzie większość rzeczy możemy załatwić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swego rodzaju powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie jedzenia w co by nie mówić surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie kwilenia ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Przykładem miejsca, które idealnie nadaje się na tego rodzaju wyprawę jest mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad jeziorem, otoczone lasem. Wzorowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Czy biwakowanie jest drogie?

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Przeważnie jest ona o wiele niższa niż noclegi w hotelach. Pola campingowe często ulokowane są na obrzeżach miast – to także rzutuje na koszty. Odwiedzając tego rodzaju miejsca płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozłożyć namiot bądź zaparkować samochód kempingowy.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem zabawy, ale również może być zorganizowana niskim kosztem.

Odskocznia od wczasów all inclusive

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które kojarzymy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z prądu czy dostępu do ciepłej wody. Jednak dalej jest to zupełnie przeciwny biegun do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe jest wspaniałą alternatywą dla przepełnionych hoteli i wielkich ośrodków turystycznych. Kiedy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki czy możliwość obcowania ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie podstawowe udogodnienia. Można się wtedy skupić na przyjemności z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym stylu.