• śr.. maj 31st, 2023

Wielkopolska autokarem – jak wykupić wycieczkę?

lut 28, 2022

Wynajem autokarów może być dla przedszkoli, jak i szkół podstawowych a także szkół średnich. Takim środkiem transportu grupa szkolna może zwiedzić na przykład Wielkopolskę, lub jej stolicę – Poznań. Przewozy autokarowe – firma z Poznania bardzo bezpieczne, dobrze wyposażony autokar musi zawierać:

  • pasy bezpieczeństwa,
  • oznakowanie „przewóz dzieci”,
  • pozostałe wyposażenie dostosowane do potrzeb grup szkolnych.

Przewozy autokarowe tak zaopatrzonego pojazdu na pewno będą udane!

Te rzeczy warto zobaczyć w województwie Wielkopolskim na wycieczce szkolnej

Z pewnością Wielkopolska jest to region  ze sporym potencjałem turystycznym. Szkolna wycieczka zobaczy tam miasta które są bogate w zabytki zamki, piękne krajobrazy, widowiskowe jeziora, a także historyczne dwory. Warto też wspomnieć, że Wielkopolska jest kolebką państwa polskiego z pierwszą stolicą w Gnieźnie. W dalszej części opiszemy gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę szkolną.

Stare Miasto w Poznaniu – co można tam zobaczyć?/h2>

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego, ponadto jest to piąte pod względem ludności Polskie miasto. Nie obawiaj się – nie brakuje tam licznych {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od jakiej więc należy zacząć?
Stolica Wielkopolski to przede wszystkim przepiękny rynek. Ten kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Potem parę kroków od rynku znajdziemy rezydencję królewską. Ponadto wśród wielu poznańskich zamków każda wycieczka szkolna powinna zahaczyć o kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – zamysł na ciekawą wycieczkę!

Na wyspie o nazwie Ostrów Lednicki zachowały się pozostałości grodu i najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w kraju z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora możemy zobaczyć także inną ciekawą atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zgromadzono tam chałupy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę bądź rekonstrukcję szlacheckiego dworu. Zwiedzanie muzeum zajmuje około 2-3 godziny, a podczas nich wycieczka szkolna przeniesie się w przeszłość. 

Wielkopolskie Gniezno – tam trzeba przyjechać

Nie możemy pominąć Gniezna pisząc o miejscach na szkolną wycieczkę. Stanowi ziarnko polskiej państwowości a także miejsce w którym swoje początki miał kościół katolicki w Polsce. Katedrę w Gnieźnie znają chyba wszyscy, jest ona z pewnością jednym z symboli Wielkopolskim. Warto również wspomnieć że jest tu unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Konin w Wielkopolsce – zamysł na ciekawą wycieczkę szkolną!

Dla dzieci bez wątpienia Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to świetny punkt wycieczki. Są tam makiety o tematyce filmowej, o przyrodzie i historycznej. Niektóre są interaktywne- uruchamia się je za pomocą przycisku.

 Zobaczymy tutaj np. wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby w Japońskiej Hiroshimie, scenę z kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”bądź Arkę Noego.

Kórnik – co warto tam zobaczyć?

Mieszczące się w Wielkopolsce mniejsze miejscowości także mają dużo do zaoferowania. W Kórniku zobaczymy uroczy rynek, zbiornik wodny i oczywiście zamek z urokliwym ogrodem. Wycieczka pouczy się trochę historii z uwagi na to, że początki tego zamku sięgają średniowiecza. Obronna budowla jest otoczona fosą, dostęp do niej jedynie był możliwy poprzez most zwodzony i spuszczaną okutą kratę.